fbpx

Môj príbeh

Narodila som sa na Orave a po štúdiu doma aj v zahraničí sme sa s manželom usadili v jeho rodnom Poprade.

Hoci moje prvé kroky po štúdiách viedli do finančníctva, túžila som sa viac angažovať v presadzovaní kresťanských hodnôt v spoločnosti. Po úspešnom pôsobení v komerčnej sfére sme s manželom založili občianske združenie Christin. Našim dielom je aj známy portál na propagovanie kresťanských podujatí na Slovensku www.vyveska.sk.

Od roku 2015 pôsobím ako riaditeľka slovenskej pobočky medzinárodnej neziskovej organizácie CitizenGO, ktorá sa venuje ochrane života, rodiny a prenasledovaných pre vieru. Naše kampane, ktoré podporuje viac ako 60 000 Slovákov a 10 miliónov ľudí po celom svete, prinášajú konkrétne výsledky pre lepšiu a spravodlivejšiu spoločnosť pre všetkých.

Ochraňujem prenasledovaných kresťanov

Môj najznámejší prípad bolo oslobodenie Petra Jašeka, ktorý bol nespravodlivo uväznený a odsúdený na doživotie v Sudáne. Petíciu na jeho záchranu, ktorú podpísalo takmer pol milióna ľudí z celého sveta, som osobne odovzdala riaditeľovi Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva v Ženeve. Neskôr petíciu za účasti bývalého veľvyslanca p. Jozefa Draveckého a Martina Dilonga prijal aj veľvyslanec Sudánu.

Prispela som tiež k oslobodeniu Asie Bibi, pakistanskej kresťanky a matky piatich detí, ktorá bola odsúdená na trest smrti na základe krivého obvinenia z urážky proroka Mohameda. 

Navrhujem prorodinné opatrenia

V spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií a Slovenskou spoločnosťou pre rodinu, kde som členkou predsedníctva, som zorganizovala niekoľko okrúhlych stolov a pro-rodinných konferencií.

Výstupom konferencie pri príležitosti Dňa rodiny bolo vyhlásenie s požiadavkou prorodinných opatrení ako sú vyššie daňové bonusy na deti, dostupné bývanie pre mladé rodiny a zosúladenie rodiny a práce.

Na odbornej konferencii Chudoba a rodina som upriamila pozornosť NR SR na problematiku chudoby viac-detných rodín pracujúcich rodičov.

Chránim život

Na Komisii OSN pre postavenie žien vo svete v roku 2018 v New Yorku som úspešne presadzovala pro-rodinné hodnoty a pro-life postoje a prispela som k tomu, aby zo záverečného dokumentu vypadol “pseudonárok na potrat” a mnohé ideologicky zafarbené paragrafy.

Zostaňme v kontakte - záleží mi na vás.

Keď chcete vedieť, ako pokračuje moja kampaň a aktivity k ochrane rodiny a v sociálnej oblasti, prihláste sa do odberu newslettra.

Copyright 2019 © All rights Reserved. Design by Miriam